کد خبر : ۴۱۰۶۳۹
تاریخ انتشار : ۱۳ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۱
مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: تیم های همگروه ایران در رقابت‌های جام جهانی از سبک و شیوه مشابه استفاده می‌کنند و اگر به خوبی روی این موضوع برنامه ریزی کرده و تدارک ببینیم می توانیم به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنیم.

‌مسعود اقبالی  افزود: قرعه‌کشی جام جهانی انجام شد و تیم‌های راه یافته به این رقابت‌ها حریفان خود را شناختند. ایران در گروه B با تیم‌های انگلیس، آمریکا و برنده پلی‌آف اروپایی یعنی برنده بازی ولز، اوکراین یا اسکاتلند بازی خواهد کرد و این قرعه خوبی است.

وی ادامه داد: همه تیم‌های این گروه از یک سبک خاص و مشابه بهره می‌برند و دیگر نیازی نیست تیم ملی ما برای هر بازی خود را با تیم حریف و سبک‌های متفاوت منطبق کند.

اقبالی اظهار داشت: تیم‌های این گروه سبک بازی مستقیم، سانتر از جناحین و بازی بلند را دنبال می‌کنند و باید در فرصت باقی مانده تا جام جهانی کادرفنی روی این مساله به خوبی کار کند. این وجه مشترک تیم های همگروه ایران باعث می شود کار ما به مراتب راحتر باشد چرا که در فرصت باقی مانده می توانیم با تیم هایی که این شیوه بازی را اجرا می کنند بازی کرده و خودمان را برای دیدار با رقبای خود در جام جهانی آماده کنیم.

مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید کرد: مساله دیگر این است که این تیم ها از قدرت دوندگی بالایی برخوردار بوده و قدرت بدنی قابل توجهی هم دارند. ما باید تا آغاز جام جهانی با تیم‌های ملی یا باشگاهی اروپا که از همین سبک بازی بهره می‌برند بازی کنیم تا در شرایط مشابه خودمان را محک بزنیم.

وی افزود: آنچه در بازی با کره اتفاق افتاد نشان داد تیم ما در استانداردهای جام جهانی نیست و باید از فرصت باقی مانده نهایت بهره را ببریم تا بتوانیم نقاط ضعف خود را پوشش دهیم.

اقبالی در واکنش به این سئوال که اگر با تیم هایی مثل برزیل یا آرژاننتین همگروه می‌شدیم شرایط ما چگونه پیش می رفت، گفت: اگر با تیم های آمریکایی لاتین یا جنوبی همگروه می‌شدیم کارمان سخت تر می شد چرا که سبک بازی تیکی تاکا مشکل ایجاد می‌کرد اما حضور در این گروه می‌تواند عواقب خوبی به همراه داشته باشد به شرط آنکه از زمان و فرصت باقی مانده به خوبی استفاده کنیم.

وی تاکید کرد: بازهم تکرار می کنم که تیم ملی ایران در همه خطوط نیازمند ترمیم و برنامه است. در فاز دفاعی مشکلات بسیاری داریم که به دلیل عدم بازی با تیم‌های بزرگ این مساله به چشم نیامده است. البته در بازی با کره این موضوع دیده شد اما در جام جهانی که جای بزرگان فوتبال است با این شرایط خواهیم دید چه مشکلاتی برای تیم ملی ایران ایجاد می‌شود.

او در پاسخ به این سئوال که راهکار چیست، افزود: کی‌روش این مساله را پی برد و در تیم ملی ایران به کار گرفت. اولین اقدام ترمیم خط دفاعی و تمرین های مختلف برای تحکیم ساختار دفاعی است. ما در ابتدا نباید گل بخوریم و بعد روی سایر برنامه ها کار کنیم. البته در خط میانی و فاز تهاجمی هم باید خیلی کار کنیم و به غیر از بازیکنانی مانند طارمی، آزمون، جهانبخش و چند بازیکن دیگر بازیکنانی در حد استانداردهای جام جهانی را نداریم و همه این عوامل وضعیت ما را در این دوره از بازی ها رقم می‌زند.

اقبالی خاطر نشان کرد: کادرفنی در این مدت باید روی مسایل روانی، فیزیکی، تاکتیکی و تکنیکی تیم به خوبی کار کند. نکته مهم دیگر این است اگر اسکوچیچ می تواند و این توانایی را دارد که در مدت زمان باقی مانده این مشکلات را حل کند، بماند اما تاکید می کنم کادرفنی باید تقویت شود چرا که با احترام به همه دوستان جام جهانی محلی برای استفاده از تجارب است نه محلی برای کسب آن و این باید مد نظر باشد. اگر هم اسکوچیچ نمی تواند تیم ما را به اهداف خود برساند و تاکید می کنم اگر پول لازم و کافی را برای جذب یک مربی خوب و در حد و اندازه های جام جهانی را داریم سکان هدایت تیم را به دست فردی بدهیم که از اعتبار و آبروی فوتبال ایران دفاع کند.

مدرس کنفدراسیون فوتبال آسیا یک پیشنهاد هم داد، باید بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ های اروپایی را شناسایی و به تیم ملی دعوت کنیم. بازیکنان بسیاری هستند که در لیگ های مختلف بازی می کنند و اگر به تیم ملی دعوت شوند بدون شک خواهند آمد. آنها در فوتبال روز دنیا تربیت شده اند و می توانند کمک کنند.

وی در خصوص سخت ترین گروه جام جهانی هم گفت: به نظر من سخت ترین گروه، گروه H است که تیم های پرتغال، غنا، اروگوئه و کره جنوبی در آن قرار دارند.

گفتنی است وضعیت گروه بندی رقابت های جام جهانی قطر به این شرح است:

گروه A: قطر، اکوادور، سنگال و هلند

گروه B: انگلیس، ایران، آمریکا و برنده پلی‌آف اروپایی (ولز، اوکراین یا اسکاتلند)

گروه C: آرژانتین، عربستان، مکزیک و لهستان

گروه D: فرانسه، برنده پلی‌آف بین‌قاره‌ای (پرو، استرالیا یا امارات)، دانمارک و تونس

گروه E: اسپانیا، برنده پلی‌آف بین‌قاره‌ای (نیوزیلند یا کاستاریکا)، آلمان و ژاپن

گروه F: بلژیک، کانادا، مراکش و کرواسی

گروه G: برزیل،‌ صربستان، سوئیس و کامرون

گروه H: پرتغال، غنا، اروگوئه و کره جنوبی.

اولین دیدار معتبرترین رویداد فوتبالی جهان از ساعت ۱۳:۳۰ روز ۳۰ آبان، در ورزشگاه البیت و میان قطر و اکوادور برگزار می‌شود.

برنامه کامل دیدارهای جام جهانی قطر

(ساعت‌ها به وقت ایران است):

مرحله گروهی

۳۰ آبان
بازی اول: قطر - اکوادور، ساعت ۱۳:۳۰، ورزشگاه البیت
بازی دوم: سنگال - هلند، ساعت ۱۶:۳۰، ورزشگاه الثمامه
بازی سوم: انگلیس - ایران، ساعت ۱۹:۳۰، ورزشگاه بین‌المللی الخلیفه
بازی چهارم: آمریکا - پلی‌آف اروپا (ولز، اوکراین یا اسکاتلند)، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه احمد بن علی

اول آذر
بازی پنجم: آرژانتین - عربستان، ساعت ۱۳:۳۰، ورزشگاه الجنوب
بازی ششم: مکزیک - لهستان، ساعت ۱۶:۳۰، ورزشگاه اجوکیشن سیتی
بازی هفتم: فرانسه - پلی‌آف اول (پرو، امارات یا استرالیا)، ساعت ۱۹:۳۰، ورزشگاه ۹۷۴
بازی هشتم: دانمارک - تونس، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه لوسیل

۲ آذر
بازی نهم: اسپانیا - پلی‌آف دوم (نیوزیلند یا کاستاریکا)، ساعت ۱۳:۳۰، ورزشگاه احمد بن علی
بازی دهم: آلمان - ژاپن، ساعت ۱۶:۳۰، ورزشگاه الثمامه
بازی یازدهم: بلژیک - کانادا، ساعت ۱۹:۳۰، ورزشگاه بین‌المللی خلیفه
بازی دوازدهم: مراکش - کرواسی، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه البیت

۳ آذر
بازی سیزدهم: برزیل - صربستان، ساعت ۱۳:۳۰، ورزشگاه الجنوب
بازی چهاردهم: سوئیس - کامرون، ساعت ۱۶:۳۰، ورزشگاه اجوکیشن سیتی
بازی پانزدهم: پرتغال - غنا، ساعت ۱۹:۳۰، ورزشگاه ۹۷۴
بازی شانزدهم: اروگوئه - کره جنوبی، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه لوسیل

۴ آذر
بازی هفدهم: انگلیس - آمریکا، ساعت ۱۳:۳۰، ورزشگاه احمد بن علی
بازی هجدهم: پلی‌آف اروپا (ولز، اوکراین یا اسکاتلند) - ایران، ساعت ۱۶:۳۰، ورزشگاه الثمامه
بازی نوزدهم: قطر - سنگال، ساعت ۱۹:۳۰، ورزشگاه بین‌المللی خلیفه
بازی بیستم: هلند - اکوادور، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه البیت

۵ آذر
بازی بیست‌ویکم: فرانسه - دانمارک، ساعت ۱۳:۳۰، ورزشگاه الجنوب
بازی بیست‌ودوم: تونس - پلی‌آف اول (پرو، امارات یا استرالیا)، ساعت ۱۶:۳۰، ورزشگاه اجوکیشن سیتی
بازی بیست‌وسوم: آرژانتین - مکزیک، ساعت ۱۹:۳۰، ورزشگاه ۹۷۴
بازی بیست‌وچهارم: لهستان - عربستان، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه لوسیل

۶ آذر
بازی بیست‌وپنجم: بلژیک - مراکش، ساعت ۱۳:۳۰، ورزشگاه احمد بن علی
بازی بیست‌وششم: کرواسی - ۴۲، ساعت ۱۶:۳۰،‌ ورزشگاه الثمامه
بازی بیست‌وهفتم: اسپانیا - آلمان، ساعت ۱۹:۳۰، ورزشگاه بین‌المللی خلیفه
بازی بیست‌وهشتم: ژاپن - پلی‌آف دوم (نیوزیلند یا کاستاریکا)، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه البیت

۷ آذر
بازی بیست‌ونهم: پرتغال - اروگوئه،‌ ساعت ۱۳:۳۰، ورزشگاه الجنوب
بازی سی‌ام: کره جنوبی - غنا، ساعت ۱۶:۳۰، ورزشگاه اجوکیشن سیتی
بازی سی‌ویکم: برزیل - سوئیس، ساعت ۱۹:۳۰، ورزشگاه ۹۷۴
بازی سی‌ودوم: کامرون - صربستان، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه لوسیل

۸ آذر
بازی سی‌وسوم: هلند - قطر، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه احمد بن علی
بازی سی‌وچهارم: اکوادور - سنگال، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه الثمامه
بازی سی‌وپنجم: پلی‌آف اروپا (ولز، اوکراین یا اسکاتلند) - انگلیس، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه بین‌المللی خلیفه
بازی سی‌وششم: ایران - آمریکا، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه البیت

۹ آذر
بازی سی‌وهفتم: لهستان - آرژانتین، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه الجنوب
بازی سی‌وهشتم: عربستان - مکزیک، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه اجوکیشن سیتی
بازی سی‌ونهم: تونس - فرانسه، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه ۹۷۴
بازی چهلم: پلی‌آف اول (پرو، امارات یا استرالیا)- دانمارک، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه لوسیل

۱۰ آذر
بازی چهل‌ویکم: ژاپن - اسپانیا، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه احمد بن علی
بازی چهل‌ودوم: پلی‌آف دوم (نیوزیلند یا کاستاریکا) - آلمان، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه الثمامه
بازی چهل‌وسوم: کرواسی - بلژیک، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه بین‌المللی خلیفه
بازی چهل‌وچهارم: کانادا - مراکش، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه البیت

۱۱ آذر
بازی چهل‌وپنجم: کامرون - برزیل، ساعت ۱۸:۳۰،‌ ورزشگاه الجنوب
بازی چهل‌وششم: صربستان - سوئیس، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه اجوکیشن سیتی
بازی چهل‌وهفتم: کره جنوبی - پرتغال، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه ۹۷۴
بازی چهل‌وهشتم: غنا - اروگوئه، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه لوسیل

مرحله یک هشتم نهایی

۱۲ آذر
بازی چهل‌ونهم: صدرنشین گروه A - تیم دوم گروه B، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه خلیفه
بازی پنجاهم: صدرنشین گروه C - تیم دوم گروه D، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه احمد بن علی

۱۳ آذر
بازی پنجاه‌ودوم: صدرنشین گروه D - تیم دوم گروه C، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه الثمامه
بازی پنجاه‌ویکم: صدرنشین گروه B - تیم دوم گروه A، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه البیت

۱۴ آذر
بازی پنجاه‌وسوم: صدرنشین گروه E - تیم دوم گروه F، ساعت ۱۸:۳۰،‌ ورزشگاه الجنوب
بازی پنجاه‌وچهارم: صدرنشین گروه G - تیم دوم گروه H، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه ۹۷۴

۱۵ آذر
بازی پنجاه‌وپنجم: صدرنشین گروه F - تیم دوم گروه E، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه اجوکیشن سیتی
بازی پنجاه‌وششم: صدرنشین گروه H - تیم دوم گروه G، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه لوسیل

مرحله یک چهارم نهایی

۱۸ آذر
بازی پنجاه‌وهفتم: برنده دیدارهای ۴۹ و ۵۰، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه لوسیل
بازی پنجاه‌وهشتم: برنده دیدارهای ۵۳ و ۵۴، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه اجوکیشن سیتی

۱۹ آذر
بازی پنجاه‌ونهم: برنده دیدارهای ۵۱ و ۵۲، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه البیت
بازی شصتم: برنده دیدارهای ۵۵ و ۵۶، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه الثمامه

مرحله نیمه نهایی

۲۲ آذر
بازی شصت‌ویکم: برنده دیدارهای ۵۷ و ۵۸، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه لوسیل

۲۳ آذر
بازی شصت‌ودوم: برنده دیدارهای ۵۹ و ۶۰، ساعت ۲۲:۳۰، ورزشگاه البیت

۲۶ آذر
دیدار رده‌بندی، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه بین‌المللی خلیفه

۲۷ آذر
دیدار فینال، ساعت ۱۸:۳۰، ورزشگاه لوسیل

 ایرنا

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار