پنجشنبه ۲۸ تير ۱۴۰۳ - 2024 July 18 - ۱۰ محرم ۱۴۴۶
۱۹ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۰۸

معرفی حریفان آزادکاران در پاریس؛ مسیر هموار زارع و یزدانی برای تاریخ‌سازی

اتحادیه جهانی کشتی با توجه به حذف تعدادی از آزادکاران روسیه از المپیک، آخرین تغییرات رنکینگ را در آستانه بازی‌های المپیک اعلام کرد.
کد خبر: ۷۱۸۰۳۷

به گزارش ایران اکونومیست،  بازی‌های المپیک پاریس در حالی ۵ تا ۲۱ مردادماه برگزار می‌شود که تیم ملی کشورمان با ۱۱ سهمیه در کشتی آزاد و فرنگی حاضر خواهد شد.

اتحادیه جهانی کشتی پس از تغییرات پی‌درپی با توجه به محرومیت‌ و مصدومیت برخی کشتی‌گیران و البته حذف تعدادی از کشتی‌گیران روسی و بلاروس رنکینگ اوزان ۶ گانه کشتی آزاد را در آستانه بازی‌های المپیک اعلام کرد.

در این رده‌بندی امیرحسین زارع در رده نخست وزن ۱۲۵ کیلوگرم قرار دارد و رحمان عموزادخلیلی و حسن یزدانی در رده دوم اوزان ۶۵ و ۸۶ کیلوگرم حضور خواهند داشت که با توجه به شرایط جدول، رحمان عموزاد از هم اکنون در گروه سختی حضور خواهد داشت اما یزدانی کاپیتان تیم ملی کشتی آزاد با توجه با سابقه رویارویی با حریفان کار نسبتا آسان‌تری خواهد داشت.

۵۷ کیلوگرم:

۱. استوان میچیچ (صربستان)
۲. ری هیگوچی (ژاپن)
۳. آرسن هاراتونیان (ارمنستان)
۴. میرامبک کارتبای (قزاقستان)
۵. زلیمخان آباکاروف (آلبانی)
۶. امان امان (هند)
۷. وان هان زو (چین)
۸. گلوم جان عبدالله‌اف (ازبکستان)

۶۵ کیلوگرم:

۱. وازگن توانیان (ارمنستان)
۲. رحمان عموزاد (ایران)
۳. اسماعیل موسکایف (مجارستان)
۴. سباستین ریورا (پورتوریکو)
۵. ماکسیم ساکولتان (مولداوی)
۶. حاجی علی‌اف (جمهوری آذربایجان)
۷. اسلام دودایف (آلبانی)
۸. تومور اوچیر (مغولستان)

براساس رنکینگ، توانیان، ریورا، ساکولتان و اوچیر در بالای جدول و عموزاد، موسکایف، علی‌اف و دودایف در پایین جدول قرعه‌کشی در بازی‌های المپیک حضور خواهند داشت.

۷۴ کیلوگرم:

۱. کایل دیک (آمریکا)
۲. توران بایراموف (جمهوری آذربایجان)
۳. جورجیوس کوگیومتسیدیوس (یونان)
۴. دایچی تاکاتانی (ژاپن)
۵. فنگ لی (چین)
۶_تایموراز سالکازانوف (صربستان)
۷. باشار ندیوم (ترکیه)
۸. یونس امامی (ایران)

براساس رنکینگ، کایل دیک، تاکاتانی، لی و امامی در بالای جدول بایراموف، کوگیومتسیدیوس و سالکازانوف و ندیوم در پایین جدول قرعه‌کشی المپیک حضور دارند.

۸۶ کیلوگرم:

۱. عظمت دولت‌بیک‌اف (قزاقستان)
۲. حسن یزدانی (ایران)
۳. مایلس آمینه (سن مارینو)
۴. جاوریل شاپیف (ازبکستان)
۵. ماگومد رمضان‌اف (بلغارستان)
۶. بیامبارسون (مغولستان)
۷. دارون کورگولیف (یونان)
۸. هایاتو ایشی‌گورو (ژاپن)

دولت‌بیک‌اف، شاپیف، رمضان‌اف و ایشیگورو در بالای جدول و یزدانی، آمینه و بیامبارسون و کورگولیف در پایین جدول حضور دارند. ضمن آنکه آرون بروکس نماینده آمریکا به دلیل آنکه در بین ۸ نفر برتر رده‌بندی نیست، احتمال حضورش در گروه یزدانی وجود خواهد داشت.

۹۷ کیلوگرم:

۱. ماگومدخان ماگومدوف (جمهوری آذربایجان)
۲. احمد تاج‌الدین‌اف (بحرین)
۳. کایل اسنایدر (آمریکا)
۴. ابراهیم جیفتچی (ترکیه)
۵. گیوی ماتچاراشویلی (گرجستان)
۶. اریک تیله سون (آلمان)
۷. علیشیر یرگالی (قزاقستان)
۸. زبینگو بارانوفسکی (لهستان)

ماگومدوف، جیفتچی، ماتچاراشویلی و بارانوفسکی در بالای جدول و تاج‌الدی‌اف، اسنایدر، تیله سون و یرگالی هم در پایین جدول حضور خواهند داشت. امیرعلی آذرپیرا نماینده جوان کشورمان هم احتمال حضورش در پایین جدول در کنار اسنایدر و تاج‌الدین‌اف وجود دارد.

۱۲۵ کیلوگرم:

۱. امیرحسین زارع (ایران)
۲. گنو پتریاشویلی (گرجستان)
۳. میسون پاریس (آمریکا)
۴. طاها آکگل (ترکیه)
۵. دانیل لیگتی (مجارستان)
۶. گئورگی میشولدشویلی (جمهوری آذربایجان)
۷. ژیوی دنگ (چین)
۸. آیال لازارف (قرقیزستان)

زارع، آکگول، لیگتی و لازارف در بالای جدول و پتریاشویلی، پاریس، میشولدشویلی و دنگ هم در پایین جدول قرعه‌کشی حضور خواهند داشت.

آخرین اخبار