کد خبر : ۴۰۴۱۰۰
تاریخ انتشار : ۲۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳
برگزیدگان چهلمین جشنواره فیلم فجر معرفی شدند
ایران اکونومیست-سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی فیلم اول به هادی حجازی فر برای فیلم «موقعیت مهدی» رسید.

 برگزیدگان چهلمین جشنواره فیلم فجر در بخش‌های مختلف، امشب در مرکز همایش های برج میلاد روی صحنه رفته و سیمرغ‌های بلورین خود را دریافت کردند.

اسامی نامزدها و برگزیدگان این دوره به شرح زیر است:

سیمرغ بهترین عکس به حبیب مجیدی برای مجموعه عکس های فیلم منصور رسید.

در بخش بهترین پوستر فیلم سیمرغی اعطا نشد؛ اما برای پوستر فیلم «پیرمرد‌ها نمی‌میرند» دیپلم افتخار به احسان برآبادی رسید.

سیمرغ بلورین بهترین آنونس هم به امید میرزایی برای فیلم‌های صحنه زنی و تک تیرانداز تعلق گرفت.

سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه: رضا نجاتی برای کارگردانی فیلم ارفاق

سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند: حجت طاهری و عبدالخالق طاهری برای فیلم احتضار

سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی (جایزه سردار سلیمانی): «بدون قرار قبلی» به کارگردانی بهروز شعیبی

 

*بهترین جلوه‌های بصری
۱- محمد برادران برای فیلم «خائن‌کشی»
۲- امین پهلوان‌زاده برای فیلم «مرد بازنده»
۳- کامیار شفیع‌پور برای فیلم «برف آخر»
۴- فرید ناظرفصیحی برای فیلم «بیرو»
۵- حسن نجفی و امیر ولی خانی برای «دسته دختران» - (برگزیده)

*بهترین جلوه‌های ویژه میدانی
۱- آرش آقابیگ برای فیلم «خائن‌کشی»
۲- آرش آقابیگ برای فیلم «شهرک»
۳- حمید رسولیان برای فیلم «ضد»
۴- محسن روزبهانی و کاووس روزبهانی برای فیلم «دسته دختران»
۵- ایمان کرمیان برای فیلم «موقعیت مهدی» - (برگزیده)

*بهترین چهره‌پردازی
۱- مونا جعفری برای فیلم «علف‌زار»
۲- شهرام خلج برای فیلم «موقعیت مهدی»
۳- عظیم فراین برای فیلم «بیرو»
۴- مرتضی کهزادی برای فیلم «ضد»
۵- امید گلزاده برای فیلم‌های «برف آخر» و «شادروان» - (برگزیده)

*بهترین طراحی صحنه
۱- سهیل دانش‌اشراقی برای فیلم «خائن‌کشی»
۲- امیر زاغری برای فیلم «موقعیت مهدی»
۳- محمدرضا شجاعی برای فیلم «دسته دختران»
۴- محمدرضا شجاعی برای فیلم «ضد» - (برگزیده)
۵- آیدین ظریف برای فیلم «۲۸۸۸»
۶- علی نصیری‌نیا برای فیلم «برف آخر»

*بهترین طراحی لباس
۱- بهزاد آقابیگی برای فیلم «موقعیت مهدی»
۲- مارال جیرانی برای فیلم «خائن‌کشی» - (برگزیده)
۳- فاطمه صفری‌زاده برای فیلم «شادروان»
۴- زهرا صمدی برای فیلم «نگهبان شب»
۵- علی نصیری‌نیا برای فیلم «برف آخر»

*بهترین صدابرداری
۱- مهدی ابراهیم‌زاده برای فیلم «دسته دختران»
۲- بابک اردلان برای فیلم «شادروان»
۳- مسیح حدپور سراج برای فیلم «موقعیت مهدی» - (برگزیده)
۴- عباس رستگارپور برای فیلم «بدون قرار قبلی»
۵- امیر نوبخت حقیقی برای فیلم «شب طلایی»

*بهترین صداگذاری
۱- فرامرز ابوالصدق برای فیلم «دسته دختران»
۲- امین شریفی برای فیلم «ضد»
۳- علیرضا علویان برای فیلم‌های «علف‌زار» و «بدون قرار قبلی» - (برگزیده)
۴- امیرحسین قاسمی برای فیلم‌های «خائن‌کشی» و «نگهبان شب»
۵- نعیم مسچیان برای فیلم «۲۸۸۸»

*بهترین موسیقی متن
۱- حبیب خزایی‌فر برای فیلم «مرد بازنده»
۲- فردین خلعتبری برای فیلم «ماهان»
۳- فردین خلعتبری برای فیلم «هناس»
۴- مسعود سخاوت‌دوست برای فیلم «موقعیت مهدی» - (برگزیده)
۵- بهزاد عبدی برای فیلم «علف‌زار»  - (دیپلم افتخار)

*بهترین تدوین
۱- ژیلا ایپکچی برای فیلم «شهرک»
۲- حسین جمشیدی گوهری برای فیلم «موقعیت مهدی»
۳- سپیده عبدالوهاب برای فیلم «خائن‌کشی»
۴- حمید نجفی‌راد برای فیلم «دسته دختران»
۵- حمید نجفی‌راد برای فیلم «علف‌زار» - (برگزیده)

*بهترین فیلمبرداری
۱- وحید ابراهیمی برای فیلم «موقعیت مهدی»
۲- علیرضا برازنده برای فیلم «شهرک»
۳- هادی بهروز برای فیلم «علف‌زار»
۴- محمد حدادی برای فیلم «بدون قرار قبلی»
۵- آرمان فیاض برای فیلم «برف آخر» - (برگزیده)

*بهترین نقش مکمل مرد
۱- پیام احمدی‌نیا برای فیلم «ملاقات خصوصی»
۲- علی‌اکبر اُصانلو برای فیلم «نگهبان شب» - (دیپلم افتخار)
۳- روح‌اله زمانی برای فیلم «موقعیت مهدی»
۴- مهدی زمین‌پرداز برای فیلم «علف‌زار»
۵- نادر سلیمانی برای فیلم «ضد» -  (برگزیده)
۶- مجید صالحی برای فیلم «برف آخر»

*بهترین نقش مکمل زن
۱- صدف اسپهبدی برای فیلم «علف‌زار» - (برگزیده)
۲- فرشته حسینی برای فیلم «دسته دختران»- (دیپلم افتخار)
۳- صفورا خوش‌طینت برای فیلم «نگهبان شب»
۴- شادی کرم‌رودی برای فیلم «بی‌رویا»
۵- لیندا کیانی برای فیلم «ضد»
۶- نوشین مسعودیان برای فیلم «برف آخر»

*بهترین نقش اول مرد
۱- تورج الوند برای فیلم «نگهبان شب»
۲- پژمان جمشیدی برای فیلم «علف‌زار»
۳- امین حیایی برای فیلم «برف آخر» - (برگزیده)
۴- مهدی نصرتی برای فیلم «ضد»

*بهترین نقش اول زن
۱- سارا بهرامی برای فیلم «علف‌زار»
۲- ژیلا شاهی برای فیلم «موقعیت مهدی»
۳- طناز طباطبایی برای فیلم «بی‌رویا» - (برگزیده)
۴- لاله مرزبان برای فیلم «نگهبان شب»
۵- لادن مستوفی برای فیلم «برف آخر»

*بهترین فیلمنامه
۱- ابراهیم امینی و هادی حجازی‌فر برای فیلم «موقعیت مهدی»
۲- فرهاد توحیدی و مهدی تراب‌بیگی برای فیلم «بدون قرار قبلی»
۳- کاظم دانشی برای فیلم «علف‌زار» - (برگزیده)
۴- امیرحسین عسگری، امیرمحمد عبدی و سیدحسن حسینی برای فیلم «برف آخر»
۵- رضا میرکریمی و محمد داوودی برای فیلم «نگهبان شب»

*بهترین فیلم اول
۱- «بی‌رویا» به کارگردانی آرین وزیردفتری
۲- «علف‌زار» به کارگردانی کاظم دانشی
۳- «ملاقات خصوصی» به کارگردانی امید شمس
۴- «موقعیت مهدی» به کارگردانی هادی حجازی‌فر- (برگزیده)

*بهترین کارگردانی
۱- هادی حجازی‌فر برای فیلم «موقعیت مهدی»
۲- کاظم دانشی برای فیلم «علف‌زار»
۳- بهروز شعیبی برای فیلم «بدون قرار قبلی»
۴- امیرحسین عسگری برای فیلم «برف آخر»
۵- رضا میرکریمی برای فیلم «نگهبان شب» - (برگزیده)

*بهترین فیلم
۱- «برف آخر» به تهیه‌کنندگی حسن مصطفوی
۲- «علف‌زار» به تهیه‌کنندگی بهرام رادان
۳- «موقعیت مهدی» به تهیه‌کنندگی حبیب‌اله والی‌نژاد - (برگزیده)
۴- «نگهبان شب» به تهیه‌کنندگی رضا میرکریمی

دیپلم افتخار جایزه ویژه هیئت داوران: هادی محقق برای فیلم «درب»
سیمرغ بلورین جایزه ویژه هیئت داوران: امیرحسین عسگری برای فیلم برف آخر

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها