کد خبر : ۲۴۵۰۹۲
تاریخ انتشار : ۱۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۹
بازی های آسیایی 2018؛
نمایندگان ایران در سیزدهمین روز بازی های آسیایی ٢٠١٨ جاکارتا، با کسب ۱۹ مدال طلا، ۱۹ نقره و ۲۰ برنز همچنان در رده پنجم جدول مدالی قرار دارند.
به گزارش ایران اکونومیست؛ ورزشکاران کشورمان روز جمعه، رقابت های خود در هجدهمین دوره بازی های آسیایی را در ماده و رشته های مختلف برگزار کردند.
در این روز نوشاد عالمیان پینگ پنگ باز کشورمان در یک بازی حساس با غلبه بر حریف هنگ کنگی راهی مرحله نیمه نهایی شد و مدال برنز خود را قطعی کرد.
در جودو جواد محجوب آخرین نماینده ایران با قبول شکست برابر حریفی از ازبکستان به کار خود پایان داد و بدین ترتیب تیم چهار نفره مردان ایران با مدال نقره «سعید ملایی» و برنز «محمد محمدی بریمانلو» جاکارتا را ترک می کند.
الهام بهرامی و سهیل جمال آبادی 2 نماینده سامبو کشورمان در بازیهای آسیایی جاکارتا هم حذف شدند.
در آخرین روز رقابت های دوچرخه سواری ماده مدیسون، تیم ملی کشورمان با ترکیب مهدی سهرابی و محمد رجبلو با کسب عنوان هشتمی به کار خود پایان دادند و در قایقرانی با راهیابی پاروزنان در فینال آبهای آرام؛ کار دونماینده دیگر این رشته در ماده بادبانی با چهاردهمی مسعود جانی نسب و عنوان هجدهمی نیما رهبری پایان یافت.
تیم ملی سپک تاکرای کشورمان هم با شکست مقابل تیم سنگاپور به عنوان پنجمی بازیها بسنده کرد.
در حال حاضر چین، ژاپن و کره جنوبی به ترتیب هر یک با 263 ، 189 و 160 مدال به ترتیب رده اول تا سوم جدول رده بندی این دوره از رقابت ها را در اختیار دارند.
اسامی مدال آوران ایران به شرح زیر است:

** مدال آوران طلا:
1-علیرضا کریمی(کشتی آزاد)
2-حسن یزدانی (کشتی آزاد)
3- پرویز هادی (کشتی آزاد)
4- سعید رجبی (تکواندو)
5- میرهاشم حسینی (تکواندو)
6- محمد علی گرایی (کشتی فرنگی)
7-حسین نوری ( کشتی فرنگی)
8- محسن محمد سیفی (ووشو)
9- عرفان آهنگریان (ووشو)
10- رضا علیپور (سنگنوردی)
11- تیم ملی کبدی دختران
12- تیم ملی کبدی مردان
13- سهراب مرادی (وزنه برداری)
14- سجاد گنج زاده (کاراته)
15-بهمن عسگری(کاراته)
16- بهداد سلیمی (وزنه برداری)
17-حسین کیهانی (دوومیدانی)
18- الیاس علی اکبری (کوراش)
19- احسان حدادی (دوومیدانی)

** مدال آوران نقره:
1-مرجان سلحشوری( پومسه تکواندو)
2-کوروش بختیار (پومسه تکواندو)
3- زهرا کیانی (تالو ووشو)
4- فرود ظفری (ووشو)
5- الهه منصوریان (ووشو)
6- شهربانو منصوریان (ووشو)
7- امیرمحمد بخشی (تکواندو)
8- تیم قایقرانی رویینگ چهار نفره دختران ( مریم کرمی، مهسا جاور، نازنین رحمانی و مریم امیدی پارسا)
9-نازنین ملایی(قایقرانی)
10-نازنین رحمانی و مریم امیدی پارسا(قایقرانی)
11-تیم شمشیربازی مردان ایران در اسلحه سابر (مجتبی عابدینی، سیدعلی پاکدامن، محمد رهبری و فرزاد باهر)
12- امیر مهدی زاده (کاراته)
13- طراوت خاکسار (کاراته)
14- رزیتا علیپور (کاراته)
15- سعید علی حسینی (وزنه برداری)
16- جعفر پهلوانی (کوراش)
17- هدیه کاظمی (قایقرانی)
18- سعید ملایی (جودو)
19- امیر مرادی (دوومیدانی)

** مدال آوران برنز:
1-رضا اطری (کشتی آزاد)
2-فرزان عاشورزاده (تکواندو)
3- علی پاکدامن (شمشیربازی)
4- مهرداد مردانی (کشتی فرنگی)
5- محمدرضا گرایی (کشتی فرنگی)
6- مه لقا جام بزرگ (تیراندازی)
7- تیم قایقرانی رویینگ دونفره دختران (مریم کرمی و پریسا احمدی)
8- ناهید کیانی (تکواندو)
9- حمیده عباسعلی (کاراته)
10- تهمینه کربلایی (پنجاک سیلات)
11- علی هاشمی (وزنه برداری)
12- تیم ملی بسکتبال سه نفره مردان
13-پگاه زنگنه (کاراته)
14- تیم میکس کامپوند ایران (تیروکمان: فرشته قربانی و نیما محبوبی)
15- ذبیح الله پورشیب (کاراته)
16- قنبرعلی قنبری (کوراش)
17- امید تیزتک (کوراش)
18- تیم قایقرانی کایاک چهار نفره مردان( احمدرضا طالبیان، پیمان قویدل، علی آقامیرزایی و امین بوداغی)
19- محمدنبی رضایی (قایقرانی)
20- محمد محمدی بریمانلو (جودو)

*اسامی 10 کشور نخست جدول رده بندی در پایان سیزدهمین روز هجدهمین دوره بازی های آسیایی جاکارتا به شرح زیر است :
-چین / 118 طلا – 85 نقره - 60 برنز
-ژاپن / 69 طلا - 50 نقره - 70 برنز
-کره جنوبی/ 43 طلا - 54 نقره -63 برنز
-اندونزی/ 30 طلا- 23 نقره -40 برنز
-ایران/ 19 طلا- 19نقره- 20 برنز
تایپه/ 16 طلا - 17 نقره - 27 برنز
-ازبکستان/ 15 طلا - 19 نقره - 23 برنز
- هند / 13 طلا - 23 نقره -29 برنز
- قزاقستان / 12 طلا - 11 نقره و 41 برنز
-کره شمالی / 12 طلا - 9 نقره - 13 برنز
خواندنی ها و دیدنی های بیشتر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها