کد خبر : ۲۶۷۱۲۱
تاریخ انتشار : ۲۱ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۸
معاون امور عمرانی استانداری سمنان بااشاره به افزایش هزینه تمام شده پروژه‌ها از درخواست 300 میلیارد تومان اعتبار مازاد برای پروژه‌های دور اول سفر رئیس‌جمهوری به استان سمنان خبر داد.

به گزارش ایران اکونومیست؛ دکتر قدرت‌الله عسگری در جمع خبرنگاران از ابلاغ تقریبا صد در دصدی اعتبارات پروژه‌های سفر اول دولت به استان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به افزایش قیمت‌ها، علاوه بر این پس از کارشناسی‌های لازم مبلغ سیصد میلیارد تومان به عنوان اعتبار مازاد برای این پروژه‌ها درخواست شده تا بتوانیم پروژه‌های باقی‌مانده را تکمیل کنیم.

وی با اذعان به اینکه همه تعهدات دور اول سفر اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: همه پروژه‌های دور دوم سفرها نیز باید تا پیش از پایان کار این دولت به پایان برسد.

معاون امور عمرانی استانداری سمنان با بیان اینکه پروژه‌های دور دوم سفرها از نظر ما هنوز بسته نشده، خاطرنشان کرد: از طریق استانداری و نمایندگان استان در تلاشیم که برخی از پروژه‌های باقیمانده را در زمان تصویب بودجه به لیست پروژه‌های سفر اضافه کنیم.

وی با اشاره به اعتبارات تخصیص یافته به پروژه‌های این استان از ابلاغ 240 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های دور اول به استان خبر داد و افزود: تاکنون از مجموع اعتبارات 948 میلیارد تومانی پروژه‌های سفر اول، 813 میلیارد تومان به استان ابلاغ شده و تنها مبلغ کمی از سرجمع آن باقی مانده که در آینده نزدیک ابلاغ خواهد شد.

معاون عمرانی استانداری سمنان از برگزاری جلسات متعدد با نمایندگان استان برای نهایی کردن برخی پروژه‌ها خبر داد و گفت: در همین ارتباط 10 پروژه محرک و توسعه‌ای استان با حضور نمایندگان مردم احصاء شد که پروژه مرز هوایی فرودگاه شاهرود، سد نمرود، پروژه انتقال آب خزر، پروژه ساخت محورهای دامغان- معلمان ، سمنان – فیروزکوه، شهمیرزاد-دواب و همچنین برق رسانی به معادن جنوبی شاهرود و دامغان، گازرسانی به 20 روستا، طرح گردشگری دامغان و راه آهن گرمسار-اینچه برون از آن جمله هستند.

وی با بیان اینکه در تصویب پروژه‌ها به توزیع شهرستانی آنها و بهره‌مندی همه استان از این فرصت توجه شده گفت: همه مسوولان اجرایی موظفند که از طریق وزارتخانه‌های متبوع خود پیگیر پروژه‌ها و تخصیص اعتبارات آنها باشند، ضمن اینکه استانداری و نمایندگان مردم نیز ارتباط و هماهنگی خوبی برای استفاده از این فرصت و زمینه‌سازی برای اجرایی شدن پروژه‌ها دارند.

خواندنی ها و دیدنی های بیشتر
ارسال نظر
آخرین اخبار