کد خبر : ۲۶۶۲۵۸
تاریخ انتشار : ۱۸ آذر ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۳
سرپرست معاونت هماهنگی امور استان ها و اتحادیه های اتاق ایران گفت: تعاونگرانی که «گواهی فعالیت» دریافت کنند از مزایای نسبی و حتی تشویقی برخوردار می شوند.

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از تارنمای اطلاع رسانی اتاق تعاون ایران، صمد مرعشی اظهارداشت: گواهی فعالیت را باید یک نوع شناسنامه برای بخش تعاونی بنامیم زیرا ساماندهی نیاز به ابزار دارد.

 


«ابزاری که اتاق تعاون برابر ضوابط سهل الوصول تر ارزیابی کرده است «گواهی فعالیت» است.»

 


وی افزود: علاوه براینکه این گواهی از سوی تعاونگران و تشکلها مورد استقبال قرار گرفته، بسیاری از دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع نیز به دلیل ساماندهی هایی که در این مسیر انجام شده از صدور «گواهی فعالیت» ابراز رضایت شده است.

 


مرعشی تصریح کرد: اتاق تعاون براساس مفاد 73 و 57 قانون تعاون دارای همه اختیارات و وظایف اتاق بازرگانی در ارتباط با بخش تعاون است.

 


به گفته وی، صدور گواهی فعالیت توسط اتاق تعاون ایران و اتاق های تعاون استانها به عنوان نهاد متناظر حاکمیتی(دولت) در امور تصدیگری بخش تعاون فقط منحصر به تائید فعالیت تشکل های تعاونی است که سیر تشریفات قانونی اخذ مجوزها و فعالیت خود را حسب مورد با سایر قوانین منطبق و از دستگاه های اجرایی اخذ کرده باشند.

 


سرپرست معاونت هماهنگی امور استان ها و اتحادیه های اتاق تعاون ایران خاطرنشان ساخت: بدون تردید تلقی عملکرد اتاق تعاون ایران در زمینه صدور «گواهی فعالیت» به هیچ عنوان تداخل و موازی کاری با حدود اختیارات دستگاه های اجرایی در ارائه تولیدات و خدمات تشکل های تعاونی ندارد.

 


به گزارش ایرنا، هدف اصلی اجرای طرح فراگیر و ملی «صدور گواهی فعالیت» در گام نخست تکلیف قانونی و سپس راهبرد مبتنی بر توانمندسازی تشکل های بخش است؛ همه شرکت ها و اتحادیه های تعاونی می توانند به صورت رایگان و بدون پرداخت هرگونه هزینه، با مراجعه به سامانه ثبت درخواست صدور گواهی فعالیت اتاق تعاون ایران به نشانی اینترنتی digfa-icc.ir و تکمیل اطلاعات مربوط به هیات مدیره و بازرسان و مدیرعامل و مشخصات حقوقی، درخواست خود را ثبت و کد رهگیری دریافت کنند.

خواندنی ها و دیدنی های بیشتر
ارسال نظر
آخرین اخبار
پرطرفدارترین ها